دریانورد اروپا منچستر آمریکا منچستر

دریانورد: اروپا منچستر آمریکا منچستر دانشگاه ورزشگاه آمریکایی لس آنجلس رئال مادرید

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی وقت واریز، هنوز مشخص نیست! ، عدم پرداخت سود سهام عدالت منتفی شد

حسن روحانی به وزیر اقتصاد دستور داده تا عنوان پرداخت سود سهام عدالت را پیگیری کند، درست نقطه برابر نظر دو مدیر کمیسیون مجلس که معتقدند سود نباید نقدی توزیع شود؛

وقت واریز، هنوز مشخص نیست! ، عدم پرداخت سود سهام عدالت منتفی شد

عدم پرداخت سود سهام عدالت منتفی شد/ وقت واریز، هنوز مشخص نیست!

عبارات مهم : شماره

حسن روحانی به وزیر اقتصاد دستور داده تا عنوان پرداخت سود سهام عدالت را پیگیری کند، درست نقطه برابر نظر دو مدیر کمیسیون مجلس که معتقدند سود نباید نقدی توزیع شود؛ در حالیکه این حق مردم هست.

به گزارش مهر، ۴۵ روزی می شود که طبق آخرین وعده های دولتمردان، قرار بر این بود که سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز شود. هر چه باشد، هر سهامدار ده سال انتظار کشیده است تا بتواند از سود سهام خود استفاده کرده و آن را به صورت نقدی دریافت نماید؛ ولی تا این لحظه، هنوز خبری از پرداخت سود سهام عدالت به مشمولان نیست.

وقت واریز، هنوز مشخص نیست! ، عدم پرداخت سود سهام عدالت منتفی شد

حال هم خبرها از گوشه و کنار مجلس، به خصوص کمیسیون های تخصصی زمزمه هایی به گوش می رسد مبنی بر اینکه سودی به مشمولان پرداخت نشود و در عوض، دولت به جای پرداخت سودهای ناچیز نقدی به حساب ۴۹ میلیون نفر، آن را به بخش تولید تخصیص داده شده است دهد؛ موضوعی که تا این لحظه، نه موافقت دولتمردان را در پی داشته و نه مشمولان رضایت دارند که سود متعلق به آنها، هر چند مبلغ ناچیز به جای اینکه به حسابشان واریز شود، به بهانه حمایت از تولید، دچار آینده نامعلومی شود.

عدم واریز سود سهام عدالت تنها با نظر مثبت ۴۹ میلیون نفر

همین چند روز پیش بود که روسای کمیسیون برنامه و بودجه و اقتصادی مجلس در نامه ای به مدیر جمهور درخواست کردند که سود نقدی به حساب مشمولان سهام عدالت واریز نشود و در مقابل، آن سود به بخش تولید کشور تخصیص داده شده است یابد تا بتواند چرخ صنایع کشور را به حرکت درآورد؛ موضوعی که به گفته بعضی مسئولان دولتی، تنها نظر شخصی نمایندگان مجلس است و حتی نظر کمیسیون های مربوطه هم نیست.

حسن روحانی به وزیر اقتصاد دستور داده تا عنوان پرداخت سود سهام عدالت را پیگیری کند، درست نقطه برابر نظر دو مدیر کمیسیون مجلس که معتقدند سود نباید نقدی توزیع شود؛

یک مقام مسئول در وزارت امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با خبرنگار مهر می گوید: هیچ کس حق ندارد به صورت قانونی، شرعی و عرفی، سود سهام عدالت یک مشمول را نپردازد و در برابر بخواهد منابع آن را به حساب دیگری واریز کرده یا در جای دیگری هزینه کند، به این معنا که عدم پرداخت سود سهام عدالت به حساب مشمولان، به هیچ عنوان جایز نیست.

وی می افزاید: اگر قرار بر این باشد که مجلس دخالتی در حوزه نپرداختن سود سهام عدالت به صورت نقدی به حساب مشمولان داشته باشد، باید حتما مصوبه از نظر بگذراند؛ چراکه مالک این سهام مردم هستند و اجازه داده نمی شود که بدون نظر آنها، سود در جای دیگری هزینه شود. تمام این ها در شرایطی است که اگر قرار بر این باشد که سود سهام عدالت در جای دیگری هزینه شود، باید نظر مساعد ۴۹ میلیون نفر سهامدار اخذ شود. به خصوص اینکه به نظر نمی رسد مردم از این اوضاع راضی باشند.

این مقام مسئول در وزارت اقتصاد تاکید کرد: سود سهام عدالت مشمولان، به هیچ عنوان متعلق به دولت نیست که دولت یا مجلس بخواهند در مورد آن تصمیم بگیرند؛ بلکه این سود متعلق به مردم است و آنها خود باید در مورد آن تصمیم گیری نمایند.

وقت واریز، هنوز مشخص نیست! ، عدم پرداخت سود سهام عدالت منتفی شد

تاکید مدیر جمهور بر پرداخت سود

در این میان، محمدباقر نوبخت، سخنگوی قوه مجریه می گوید که مدیر هیات دولت مخالف با عدم پرداخت سود سهام عدالت و تخصیص منابع آن به هر مجموعه دیگری غیر از مشمولان و دارندگان سهام عدالت هست؛ بنابراین دولت قصد ندارد که سود را در جای دیگری هزینه کند. در این میان البته خبرها حکایت از آن دارد که مدیر جمهور به وزیر اقتصاد نیز دستور داده تا مکانیزم های مورد نیاز جهت پرداخت سود سهام عدالت را هر چه سریعتر فراهم کرده و سود را به حساب تک تک مشمولان که شماره شبای خود را به سامانه سهام عدالت اعلام کرده اند، واریز کند.

حسن روحانی به وزیر اقتصاد دستور داده تا عنوان پرداخت سود سهام عدالت را پیگیری کند، درست نقطه برابر نظر دو مدیر کمیسیون مجلس که معتقدند سود نباید نقدی توزیع شود؛

بر این اساس، با دستور صریح حسن روحانی، سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز خواهد شد و به طور قطع این نگرانی دیگر از سوی مردم محلی از اعراب ندارد که سود سهام عدالت به حساب آنها واریز نمی شود؛ اگرچه دولت پیش از این وعده داده بود که تا آخر نیمه اول سال جاری، سود را به حساب دارندگان سهام عدالت پرداخت کند؛ ولی هنوز این اتفاق رخ نداده است.

این مقام مسئول در وزارت اقتصاد می گوید: با نظر دولت، سود مصوب شده، پرداخت می شود؛ ولی اینکه وقت آن کی باشد، هنوز مشخص نیست؛ چراکه باید هماهنگی های مورد نیاز در این رابطه انجام شود و متاسفانه این هماهنگی ها اندکی وقت بر شده، ولی به هرحال هر چه سریعتر سود سهام عدالت به حساب مشمولان واریز خواهد شد.

وقت واریز، هنوز مشخص نیست! ، عدم پرداخت سود سهام عدالت منتفی شد

۴۰ میلیون سهامدار صورت اوضاع دریافت کردند

جعفر سبحانی، مشاور شرکت شخصی سازی به خبرنگار مهر می گوید: ورود شماره شبا از سوی کسانیکه مشمول دریافت سود سهام عدالت هستند، از مرز ۳۴.۵ میلیون نفر گذشته است و افرادی که بعد از راه اندازی ورژن ۴ سامانه سهام عدالت که هفته گذشته به روزرسانی شد، صورت اوضاع دارایی های خود را مشاهده کرده اند، به ۴۰ میلیون نفر رسیده است.

وی می افزاید: از یکم آبان ماه جاری، به مدت ۴ روز سامانه سهام عدالت به منظور بروزرسانی سیستم و تغییرات مورد نیاز از دسترس عموم مشمولان سهام عدالت خارج شد که با آخر این زمان، چند روزی است دوباره امکان ثبت شماره شبای بانکی و مشاهده صورت اوضاع دارایی مشمولان سهام عدالت در نسخه تازه سامانه این سهام فراهم شده است است.

سبحانی ادامه داد: بر این اساس تمامی مشمولان سهام عدالت و بازماندگان فوت شدگان این سهام می توانند با وارد کردن اطلاعات هویتی مشمولان در سامانه سهام عدالت، از صورت اوضاع مربوطه آگاه شوند و در صورتی که تا کنون شماره شبای حساب بانکی خود را به این سامانه اعلام ننموده اند، اقدام به ثبت شماره شبای بانکی خود کنند. در این راستا در خصوص شاخصه های نسخه تازه سامانه سهام عدالت باید گفت در سامانه سهام عدالت هر فرد می تواند از مشمول بودن یا عدم مشمولیت خود در طرح سهام عدالت اطلاع یابند.

بازماندگان متوفیان سهام عدالت چه کنند؟

وی افزود: بازماندگان متوفیان سهام عدالت نیز می توانند اوضاع مشمول بودن متوفی یا عدم عضویت وی را در بانک اطلاعاتی سهام عدالت بررسی و مشاهده کنند تا در وقت مقتضی از چگونگی بهره مند شدن از سهم الارث سهام عدالت متوفی اطلاع یابند. همچنین در این سامانه صورت اوضاع دارایی سهام عدالت هر یک از مشمولان سهام عدالت مشمول بر میزان سهامداری مشمولان بر مبنای ارزش اولیه مقطع واگذاری دولت به آنان قابل مشاهده و چاپ (پرینت) است.

سبحانی گفت: توصیه دیگر این که هر چند ارزش روز یا واقعی سهام عدالت مشمولان به مراتب از ارزش اسمی آن بالاتر است و حدودا بیش از دو برابر برآورد می شود، ولی در حال حاضر سهام عدالت امکان خرید و فروش نداشته و معامله آن فاقد اعتبار، ممنوع و بلااثر هست. از سوی دیگر قالب و ساختار جداول اوضاع تخصیص سود و اوضاع واریز سود در صورتحساب دارایی مشمولان در نسخه تازه سامانه این سهام تعبیه و طراحی شده است است که بعد از شروع مراحل واریز سود مشمولان، گزارش تخصیص و واریز سود به شماره شبا بانکی تایید شده است هر مشمول قابل مشاهده و چاپ یا پرینت خواهد بود.

وی افزود: افزون بر این امکان ورود اطلاعات شماره شبا بانکی و ثبت آن در سامانه سهام عدالت به منظور دریافت تاییدیه به وسیله شرکت شخصی سازی و اعلام مراتب تایید یا احیانا عدم تایید کماکان در سامانه فراهم است و مشمولانی که تا کنون ورود شبا بانکی به سامانه نداشته اند، می توانند از این خدمت استفاده کنند.

به گزارش مهر، حال باید منتظر ماند و دید که دولت چه تدبیری جهت پرداخت سود سهام عدالت دارد؛ به خصوص اینکه اکنون بازار شایعات داغ است و بعد از ارسال نامه مدیر کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به مدیر جمهور مبنی بر عدم پرداخت سود نقدی سهام عدالت، مردم در بلاتکلیفی به سر می برند که بالاخره آینده سهام متعلقه ارزش چیست؛ آنها نگرانند که نظر مدیر جمهور برگردد و با فشار مجلس، پرداخت قیمت سود سهام منتفی شود.

واژه های کلیدی: شماره | میلیون | سهام عدالت | سامانه سهام عدالت | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs